معرفی آنتی ویروس Bit Defender

معرفی و آشنایی با بهترین آنتی ویروس های دنیا

معرفی آنتی ویروس Bit Defender

۹ بازديد

کمپانی Bitdefender در سال 1990 در کشور رومانی تاسیس شد و در ابتدا در حوزه آنتی ویروس و با عنوان Softwin AVX شروع به فعالیت نمود. در سال 2001 محصولات خود را به Bitdefender تغییر نام داد و از آن زمان در زمینه تخصصی محصولات نرم افزاری امنیتی، دامنه فعالیت خود را گسترش داده است.

این کمپانی مجموعه ای کامل از محصولات امنیتی برای استفاده در محیط های تک کاربره، خانگی، سازمان ها و دیتاسنترهای بزرگ را دارا می باشد. طبق آمار سال 2018 بیش از 500 میلیون ماشین از محصولات این شرکت استفاده می کنند و در حال حاضر از نظر تعداد فروش محصولات آنتی ویروس و ضد بدافزار رتبه اول جهان را دارا می باشد. طبق ادعای این شرکت، هر بدافزار مخرب جدید را به سرعت تشخیص و خنثی میکند. این شرکت به بیش از 150 کشور محصولات خود را ارائه می دهد.


طبق آمار موسسه AV-Comparatives که ماهانه محصولات برتر امنیتی و آنتی ویروس ها را تست، آزمایش و رتبه بندی می کند، Bitdefender رتبه اول از نظر شاخص تاثیر پذیری را در فوریه 2018 به دست آورده است. همچنین نتایج تست سال 2019 AV-Comparatives موسسه نشان می دهد که بیت دیفندر، با 98 درصد تشخیص درست در عملکرد Anti Phishing از سایر رقبا مانند Avast (94%)، Kaspersky (94%) پیشی گرفته است. (منبع: www.av-comparatives.com)

علاوه بر موسسه AV، سازمان های دیگری بر کیفیت محصولات امنیتی Bitdefender تاکید کرده اند که برخی از آن ها عبارتند از Forrester Wave TM، PC MAG، CRN. لیست جوایز تعلق گرفته به این شرکت در وب سایت رسمی آن به آدرس www.bitdefender.com آمده است.

محصولات شرکت Bitdefender به طور کلی به دو بخش Home و Business طبقه بندی می گردند و در محیط های Smart Home، Smal Office، iOS، Android، macOS، Windows دارای راه حل جامع می باشد.

 

در بخش خانگی محصولات زیر را می توان نام برد:

 

 • Antivirus Plus
 • Internet Security
 • Total Security
 • Family Pack
 • Mobile Security For Android
 • Security For Mac

 

در بخش Business که عمدتا تحت عنوان Gravity Zone شناخته می شوند می توان محصولات زیر را نام برد:

 

 • Gravity Zone Business Security
 • Gravity Zone Advanced Business Security
 • Gravity Zone Elite Security
 • Gravity Zone Hypervisor Inspection (HIV)
 • Gravity Zone For Virtualized Environment
 • Gravity Zone Security For Exchange

 

در جدول زیر مقایسه ای بین محصولات Business شرکت Bitdefender آمده است:

 

 

برخی ویژگی های محصولات Bitdefender به صورت زیر می باشد:

 

1- محافظت Real Time

2- Advanced threat defense - استفاده از تکنیک رفتار شناسی جهت مانیتور کردن نرم افزارها و Application ها و شناسایی عملکرد غیرمعمول

3- Web attack prevention - قبل از کلیک بر روی هر لینک در اینرتنت، Bitdefender ایمن بودن آن را بررسی می کند.

4- Anti-Fraud - شناسایی سایت های پرخطر و اعلام اخطار به کاربر

5- Multi-layer Ransomware Protection - این ماژول همراه با ماژول Advanced threat defense ابزار مستحکمی در مقابله با باج افزارها و جلوگیری از قفل شدت اطلاعات شما می باشد.

6- Rescue Mode - برخی ویروس های پیشرفته مانند Rootkit ها می بایستی قبل از بالا آمدن ویندوز حذف شوند. در صورت وجود چنین بدافزاری، Bitdefender، سیستم عامل را در حالت Rescue mode بالا می آورد تا بتواند ویروس را حذف کند.

7- استفاده از تکنیک های هوش مصنوعی در شناسایی بدافزارها

8- Anti-phishing - شناسایی سایت های جعلی که به منظور سرقت اطلاعات کاربران ایجاد شده است.

9- Webcam Protection، Bitdefender *******، Safe online banking

10- امکان کنترل مرکزی ماشین های نهایی کاربران در حساب کاربری و استفاده از قابلیت هایی مانند ردیابی، قفل دستگاه، پاک کردن اطلاعات حساس، کنترل فرزندان و ...

11- ایجاد حساب کاربری برای کاربران که مدیریت لایسنس ها و اختصاص آن به ماشین های متفاوت را آسان می کند.

12- کنترل مرکزی و کاربر پسند برای محصولات تجاری

13- انواع سناریوهای نصب در محیط های مجازی با قابلیت های HA، Distributed roles و ... برای محصولات تجاری

امکان استفاده از کنترل Cloud based برای کنترل مرکزی به جای سرور محلی و کاهش هزینه های سازمان

ده ها قابلیت دیگر که بسته به نوع و مدل محصول متفاوت می باشد.

 

معرفی محصولات سازمانی بیت دیفندر:

 

محصولات سازمانی بیت دیفندر عمدتا با نام Gravity Zone شناخته می شود که در جداول زیر ویژگی ها و خصوصیات هر کدام ارائه گردیده است:

بستر حفاظتی چند لایه:

تهدیدات پیچیده نظیر حملاتی که هیچ فایلی از خود به جا نمی گذارند یا حملاتی که با سوءاستفاده از سوژه های اجتماعی اقدام به فریب کاربران به انجام رفتارهای خطرناک می کنند و همچنین بدافزارهای مخرب نظیر باج افزارهای پیشرفته، به راحتی از سد ابزارهای امنیتی سنتی عبور می کنند. Bitdefender Gravity Zone با رویکرد حفاظت چند لایه ای، امکان رصد و شناسایی چند مرحله ای و واکنش خودکار به تهدیدات را در بستری یکپارچه فراهم می آورد.

حفاظت در برابر بهره جوها:

مهاجمان در حملات خود اغلب با بکارگیری ابزارهای موسوم به بهره جو (Exploit) و سوءاستفاده از آسیب پذیری ها سیستم عامل و نرم افزارهای کاربردی رایج، اقدام به رخنه به شبکه سازمان ها می کنند. فناوری Bitdefender Anti-Explit با تمرکز بر روی ابزارها و روش های این نوع حملات، بهره جوهای تاکنون ناشناخته را در محصولات پرطرفدار شرکت Microsoft و سایر شرکت های نرم افزاری معروف، شناسایی کرده و حملات آنها را خنثی می کند.

فناوری Process Inspector در راهکار Gravity Zone نیز به طور پیوسته عملکرد پروسه های سیستم را رصد کرده و با تحلیل رفتار آنها، در صورت تشخیص مخرب بودن هریک، اقدام به متوقف کردن آن پروسه می کند. برای مثال، در حملات باج افزارهای Wannacry و Petya که در آنها از آسیب پذیری پودمان SMB سیستم عامل Windows سوءاستفاده می شود، سازمان های حفاظت شده توسط راهکارهای Bitdefender حتی در صورت عدم نصب اصلاحیه مربوط و بدون نیاز به هرگونه به روزرسانی، در برابر این تهدیدات ایمن بوده اند.

شناسایی بدافزارها و باج افزارهای ناشناخته:

فناوری یادگیری ماشین (Matchine Learning Models) در محصولات Bitdefender به نحو بسیار موثری بدافزارهای تاکنون ناشناخته را کشف و از اجرای آنها جلوگیری می کنند. این فناوری حاوی بیش از 40 هزار مشخصه ایستا و پویا هستند که با اتکاء به تحلیل های انجام شده بر روی بیش از 500 میلیون دستگاه تحت حفاظت Bitdefender در نقاط مختلف جهان، دائما در حال له روزرسانی و بهینه سازی می باشند.

فناوری های یادگیری ماشین، توان شناسایی راهکارهای Bitdefender را به طور چشمگیری افزایش داده و در عین حال برخلاف فناوری های مشابه، میزان شناسایی نادرست (False Positive) را به شدت کاهش می دهند.

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.